четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почнаа да го будат Шумахер

images

Поврзани вести

Лекарите во болницата во Гренобел почнаа да го будат од кома седумкратниот светски шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер.

“Мозокот на пациентот реагира добро на терапијата. Сега треба да го почнеме процесот на целосно испитување на виталните функции на организмот, кој може да трае и неколку месеци“, исткна неурохирургот Жан Франсоа, кој претходно најави дека Шумахер ќе биде во кома колку што ќе биде потребно.

Германецот веќе еден месец е во кома, откако се повреди на скијање во Франција на 29 декември 2013 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести