сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почнува да се гради ТИРЗ во Делчево

delcevo

Поврзани вести

Во општина Делчево денеска ќе биде поставен камен-темелник на технолошко-индустриската развојна зона.

Со изградбата на оваа технолошко-индустриска развојна зона се очекува да се зголеми бројот на компании кои ќе инвестираат во овој регион и да се отворат нови работни места.

Најчитани вести