среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Почнува изградбата на нова фабрика во Свети Николе

DSC_0762

Поврзани вести

Во Свети Николе денеска ќе стартува изградбата на нова фабрика за печурки.

На поставувањето на темелникот на новата фабрика за печурки во Свети Николе ќе присуствува и Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски.

Настанот ќе се одржи во непосредна близина на железничката станица „Овче Поле“.

Потоа овој настан премиерот ќе присуствува на пуштање во употреба на локален пат село Ерџелија – село Мустафино, општина Свети Николе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести