петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Почнува проектот „Музејот – пријател на децата“

muzej

Поврзани вести

Националната установа Музеј на македонската борба – Скопје и во новата учебна година го продолжува проектот „Музејот – пријател на децата”.

Со овој проект се предвидува одржување креативни и едукативни работилници во просториите на музејот со ученици од литературни, ликовни, драмски и историски секции од основните училишта и од средните училишта од градот.

Музејот ги поканува заинтересираните ученици и наставници да го пријават своето учество во работилниците.Учесниците ќе добијат диплома за учество, а за најуспешните предвидени се и награди.

Музејот ќе обезбеди материјали за работилниците и освежување за учесниците.Оваа година проектот е поддржан од Министерството за култура на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести