понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Почнува со работа модернизираната хидроелектрана „Вруток“

vrutok-500

Поврзани вести

АД „Електрани на Македонија“ денеска ќе го означи почетокот на работата на модернизираната хидроелектрана „Вруток“.

Како што соопшти компанијата, станува збор за дел од проектот „Ревитализација на хидроелектрани – втора фаза“.

извор: МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести