понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почнува судењето за демонстрантите кои дивееја на митингот на опозицијата

demontrani

Последни вести

Денеска почнува судење на девет лица за насилно учество во толпа, на протестот  што го организираше опозицијата, на 5 мај, кога беа повредени 38 полицајци.

Според „24 Вести“,  адвокатскиот тим кој ќе ги застапува осомничените ќе бара укинување на мерката притвор,  но и разврска на процесот во само еден ден.

Најчитани вести