вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почувствуван земјотрес во Македонија, со епицентар во Албанија

Епицентарот на земјотресот се наоѓал во Албанија.

ze

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала-1998, ноќеска во 2 часот и 55 минути е почувствуван на територијата на земјава.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, епицентарот на земјотресот се наоѓал во Албанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести