вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 54

Почина детенце од Скопје, со повреди било однесено во болница

Неофицијално, медиумите пишуваат дека детето го прегазило еден од родителите кој со автомобил се движел во рикверц и најверојатно не забележал дека детето е зад возилото.

Gradska-bolnica-Naum-Ohridski

Последни вести

Вчера околу 20 часот во ГОБ Наум Охридски  било донесено дете  на возраст од околу 1,5 година од с.Страхојадица – Скопје,  со повреди.

Неофицијално, медиумите пишуваат дека детето го прегазило еден од родителите кој со автомобил се движел во рикверц и најверојатно не забележал дека детето е зад возилото.

Откако детето било донесено во болница, по извесно време починало. Резултатите од обдукцијата треба да покажат од какви повреди починало детето.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести