четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 1

Загина девојка при сообраќајка во населбата Гоце Делчев

Во несреќата учествувале автобус на ЈСП и автомобил „пежо“ управувано од сега починатата девојка.

сообраќајка

Последни вести

Деспина П. (24) д село Јурумлери, попладнево го загуби животот во сообраќајка несреќа која околу 16:30 часот се случила во скопската населба Гоце Делчев.

Во несреќата учествувале автобус на ЈСП и автомобил „пежо“ управувано од сега починатата девојка.

По тешката сообраќајка девојката била пренесена во Ургентниот центар каде им подлегнала на повредите.

Од полицијата повеќе детали најавуваат за подоцна.

Најчитани вести