петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Почина девојката на Саманта Фокс: „Без неа мојот живот нема смисла“

Секс- бомбата Саманта Фокс пред десет години има изјавено дека не се смета за лезбејка.

Почина девојката на Саманта Фокс: „Без неа мојот живот нема смисла“

Почина девојката на Саманта Фокс: „Без неа мојот живот нема смисла“

Последни вести

Менаџерката и љубовната партнерка на пеачката Саманта Фокс, Мајра Стратон, почина по двегодишна битка со ракот. Познатат британска старлета и сега покојната Стратон биле во врска 12 години.
Сем е скршена. Таа ја обожуваше Мајра. Никој не знае како ќе продолжи понатаму, рекол познаник на парот.

Фокс, почина минатата недела по двегодишна битка со ракот

Мајра Стратон, девојката на Саманта Фокс, почина минатата недела по двегодишна битка со ракот

Секс- бомбата Саманта Фокс пред десет години има изјавено дека не се смета за лезбејка.

Бев во разни врски пред Мајра, и со мажи и со жени. Ни самата не знам што сум. Но, неа ја чекав целиот мој живот и знам дека со неа можам да бидам засекогаш, изјавила тогаш Саманта Фокс.

Саманта Фокс откако се прослави со разголени фотографии уште како тинејџерка, на 20 години почна да се занимава со пеење. Хитот „Touch Me’“ беше број еден на топ листите дури во 17 држави. По тоа, саманта Фокс се повлекува од јавноста, а во ’90-те настапувала во неколку реални шоуа, но без поголем успех.

Најчитани вести