Магазин

Почина легендарниот Принс

Почина легендарниот Принс

Почина легендарниот музичар Принс, јавуваат светски медиуми.

Како што пренесуваат медиумите Принс бил пронајден мртов во своето студио. Неговото тело било најдено денес во Минесота.

Музичарот, чие што вистинско име е Роџерс Нелсон, бил хоспитализиран пред неколку дена поради симптоми на грип.

Принс имаше 57 години.