Македонија

Почина мајката на Али Ахмети

Почина мајката на Али Ахмети

Министрите и замениците-министри од ДУИ, како и пратеничката група на интегративците, со исклучок на две-три пратенички, не дојдоа на денешната седница за пратенички прашања во Собранието, пишува А1он.

ali-ahmeti-majka-2

Тие се на погреб на мајката на лидерот на партијата Али Ахмети во Зајас, која, според партиски извори, починала вчера, јавува порталот.