сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Почина мајката на убиената пејачка Јелена Марјановиќ

Таа долго време боледувала од карцином на матката. Непосрено пред убиството на Јелена таа го завршила последниот циклус на хемотерапија.

zorica-krsmanovik-640x561

Последни вести

Зорица Крсмановиќ, мајката на убиената пејачка Јелена Марјановиќ почина денес во семејната куќа во Борча, пишува српски Ало.

Крсмановиќ била отпуштена од болница за викенд, но не можела да присуствува на поменот на ќерката бидејќи била многу слаба и изнемоштена.

Соседите на Зорица Крсмановиќ за порталот потврдиле дека таа починала денес околу 11 часот. Таа долго време боледувала од карцином на матката. Непосрено пред убиството на Јелена таа го завршила последниот циклус на хемотерапија.

Најчитани вести