сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина малата Анастасија за која се крена целиот Балкан

Нејзиниот живот згасна прерано.

1stas.jpg500-423x630

Поврзани вести

Утрово  во својот дом во Врање почина 9 годишната Анастасија Трајковиќ. Таа боледуваше од редок тумур, а беше на лекување и во Прага. Девојчето вчера падна во кома, а изутринава ја загубила битката со туморот.

Малата Анастасија била ученичка во третото одделение во основното училиште во Врање. До сега имала пет операции и четири хемотерапии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести