Балкан

Почина млада српска актерка

Почина млада српска актерка

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина вчера во Белград.

Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.

Мичијевиќ живееше и работеше во Лондон, со сопругот и ќерката, а последните денови од животот ги поминала во Србија.