Македонија,Крими хроника

Почина момче во Кичево, му се слошило во кафеана

Почина момче во Кичево, му се слошило во кафеана

Дваесест и седум годишниот С.К. од Кичево починал синоќа во медицинскиот центар во Кичево.

Од полицијата денес информираат дека околу полноќ тој бил донесен во болницата поради влошена здравствена состојба, но и покрај укажаната лекарска помош, момчето починало.

Тој бил во угостителски објект кога одеднаш му се слошило, па од страна на присутните и вработените веднаш бил однесен во болницата.

Причините за смртта не се познати, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.