вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Почина навивач на натпреварот Албанија – Македонија

станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под висок електричен напон.

navivac

Последни вести

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под висок електричен напон.

Инаку, несреќата се случила раните утрински часови.

Најчитани вести