четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 27

Почина новинарот Реџеп Пампур

Пампур пред шест години доживеа тешка сообраќајна несреќа со својот мотоцикл. Од тогаш наваму, тој помина низ долг процес на опоравување и рехабилитација.

redzep_-_01a-640x409

Последни вести

Водителот кој беше препознатлив по својата насмевка и по неговиот ведар дух, човекот со чии прилози пораснаа голем број генерации во првите години од осамостојувањето на Македонија, големиот Реџеп Пампур, починал утрово во својот дом, во сон, објави Телеграф.мк.

Пампур пред шест години доживеа тешка сообраќајна несреќа со својот мотоцикл. Од тогаш наваму, тој помина низ долг процес на опоравување и рехабилитација.

После несреќата, Пампур се повлече од јавноста.

Најчитани вести