четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Почина новинарот Владо Ѓорчев

vlado-gjorcev-640x506

Последни вести

Во раните утрински часови, ненадејно почина нашиот колега Владо Ѓорчев, новинар и уредник во новинската агенција „Мета“, објави Мета.

Ѓорчев беше познат новинар и уредник и работеше во повеќе медиуми, меѓу кои и „Вечер“, „Време“, „Шпиц“, „Плус инфо“ и „Либертас“.

 

Најчитани вести