среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Почина пејачката Реџепова

in-memoriam-612x300

Последни вести

Пејачката Уснија Реџепова, која со години се бореше против ракот на белите дробови почина денес во Белград.

Последните неколку месеци нејзината здравствена состојба беше критична.

Реџепова родум е од Македонија, а се прослави со врањански песни.

Најчитани вести