четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Почина портпаролот на ДОМ Тони Ристов

toni

Последни вести

Почина Тони Ристов долгогодишен портпарол на ДОМ, соопштија денеска од партијата на зелените.
– Го изгубивме Тони, кој беше долгогодишен портпарол на ДОМ и  лицето на македонските зелени. Со него изгубивме топол и искрен човек, но и страсен екологист и борец за правда, се истакнува во соопштението.
Од ДОМ информираат дека посмртните останки ќе бидат изложени утре од 10 до 11 часот во капелата во Ѓорче Петров.

Најчитани вести