вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Почина скопјанецот повреден во тепачката во „Деспина“

Телото е однесено на обдукција.

полиција

Поврзани вести

Утрово почина триесетгодишниот С.Б (30) од Скопје, кој беше повреден во саботата во тепачка во поранешната кафеана „Деспина“, пренесе Телеграф.мк.

Извори од Клиничкиот центар потврдија дека пациентот починал на Клиниката за неврохирургија, каде што бил примен на интензивно лекување.

Телото е однесено на обдукција.

Како што соопшти МВР, на 7 мај, во 11.45 часот, во Ургентниот центар било однесено лице со тешки телесни повреди, односно со скршени горна и долна вилица. Повредите настанале по тепачка.

Најчитани вести