недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина затвореник во Идризово

Според првичните сознанија сегапочинатиот затвореник бил на возраст од 24 години

zatvor-idrizovo-vp-9-670x400-640x382

Последни вести

Затвореник кој излежувал казна за педофилија изутринава починал во затворот во Идризово, јавува Телма.

Според првичните сознанија сегапочинатиот затвореник бил на возраст од 24 години. Тој бил пронајден утрово по што веднаш била повикана лекарска помош.

Информацијата за починатиот затвореник ја потврдил и директорот на затворот Живко Пејковски.

Тој вели дека затвореникот престојувал 4 месеци во затворот, бил нарко зависник и до неодамна се лекувал со метадонска терапија. Причините за смртта вели дека сеуште не се утврдени и затоа телото ќе биде предадено на обдукција.

Повеќе детали за случајот најави за подоцна.

Најчитани вести