четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 2

Починато машко лице пронајдено во Клиничкиот центар во Тетово

Во Клиничкиот центар во Тетово синоќа околу 23:40 часот е пронајдено починато машко лице.

клиничкиот

Поврзани вести

Полицијата денеска соопшти дека телото е пронајдено од страна на вработен во централата на Клиничкиот центар.

При извршниот преглед над телото на починатиот, од надворешна страна била забележана крв во пределот на носот.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово,  а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести