среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Почна невремето, зафатени јужните делови на земјата

Јужните делови од земјата се зафатени од невремето што беше најавувано во текот на изминатите денови.

nevreme-vo-krivopalanecko

Поврзани вести

Јужните делови од земјата се зафатени од невремето што беше најавувано во текот на изминатите денови.

Невреме ппроследено со грмежи и врнежи веќе има југозападно од Битола и според правецот на движење треба да го зафати јужниот дел на Пелагонија. Нестабилност има и во Гевгелиско.

Во Скопје претпладне се очекува времето да биде нестабилно со зголемена облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и умерен североисточен ветер.

За време на викендот ќе преовладува стабилно претежно сончево време со повисока температура.

Најчитани вести