петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 27

Почна снимањето документарец за Влада Дивљан

дивлјан

Последни вести

Во саботата официјално почна снимањето на документарниот филм „Небесна тема“, за еден од најзначајните музичари Влада Дивљан.

Режисер и сценарист на филмот е Младен Матичевиќ. Аудио снимањето ќе трае до крајот на овој месец, а потоа ќе се снимат и слики.

Во филмот ќе учествуваат Зденко Колар, Дарко Рундек, Бајага, Светозар Цветковиќ, Срѓан Гојковиќ Гиле, Дина Дивљан, Душан Којиќ Која…

Премиера на филмот Небесна тема е планирана за наесен.

Најчитани вести