четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Почувствуван слаб земјотрес во околината на Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почуствуван претпладнево во 11 часот и 39 минути во Скопје и околината.

112255896

Поврзани вести

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар епицентарот на земјотресот бил на пет километри источно од Скопје на длабочина од еден километар.

Најчитани вести