петок, 25 ноември 2016  |  Вести денес: 75

Почувствуван земјотрес во близина на Скопје

132827704

Поврзани вести

Скопје денеска го потресе нов земјотрес. Според податоците објавени на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) со епицентар во близина на Сопиште беше почувствуван земјотрес со јачина од 2.7 степени според Рихтер на длабочина од 5 километри.

Најчитани вести