сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Почувствуван земјотрес во јужните делови на Македонија

Земјотрес со интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван во јужните делови на Македонија.

ЗЕМЈОТРЕС

Поврзани вести

Земјотресот, како што информираат од Сеиозмолошката опсерваторија, се случил во 02 и 25 минути со Рихтерова локална магнитуда од 3 степени, а епицентарот се наоѓа во соседна Република Грција.

Најчитани вести