недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Под закана со пиштол ограбиле спортска обложувалница

grabez

Последни вести

Во Спортската обложувалница „Спорт Лајф“,  две непознати машки лица со црни маски на главата влегле во објектот и под закана со огнено оружје – пиштол, од вработената го одзеле дневниот промет.

Настанот се случил вчера околу 20,40 часот во Скопје,на ул.„Спиро Црне“ бб.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести