петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Под закана со пиштол украл 100.000 денари од обожувалница

pistol

Последни вести

На улицата Христо Татарчев во Скопје, во спортската обложилница „Бет Сити Балкан“ непознат сторител и се заканил на вработената со пиштол и украл 100.000 денари од касата.

Кражбата се случила во неделата во 20.35 часот, а МВР соопшти дека сè уште го бара насилникот со пиштол.

Најчитани вести