недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

Поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Хубер му посака голема победа на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и коалицијата „За подобра Македонија“.

aaaaa-5000-640x334

Последни вести

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент.

Хубер му посака голема победа на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и коалицијата „За подобра Македонија“.

 

Најчитани вести