петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Подгответе една поинаква пита

1111111-300x206

Последни вести

Подгответе го овој рецепт и убедете ги вашите пријатели дека сте вистински волшебник во кујната.

Медитеранската пита со тиквички, модар патлиџан и сирење е навистина вкусна и е одлична за мезе или ручек со пријателите.

Па, засукајте ги ракавите и направете нешто поразлично од претходните денови. Можете да додадете состојки по ваш вкус.

ВИДЕО: Моирецепти.мк

Најчитани вести