недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Подгответе медитеранска пита со тиквички и модар патлиџан

pita

Последни вести

Подгответе го овој рецепт и убедете ги вашите пријатели дека сте вистински волѓебник во кујната.

Медитеранската пита со тиквички, модар патлиџан и сирење е навистина вкусна и е одлична за мезе или ручек со пријателите.

Па, засукајте ги ракавите и направете нешто поразлично од претходните денови. Можете да додадете состојки по ваш вкус.

ВИДЕО: Моирецепти.мк

Најчитани вести