петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Подгответе пилешко со црвен пипер за ручек

111

Последни вести

Доколку сакате да направите брз едноставен и нискокалоричен ручек, овој рецепт ќе биде идеален за вас.

Состојки

  • 1 лажица микс зачин од тревки
  • 2 лажички црвен пипер
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/4 лажичка бибер
  • 2кг пилешки гради

Подготовка

Се комбинираат миксот од зачини, црвениот пипер, солта и биберот во мал сад. Истријте го пилешкото со зачините 30 минути пред печење. Загрејте ја рерната на средна температура и печете. Истото можете да го готвите на скара. Послужете во 4 порции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести