четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Подгответе се: Утре ќе врне снег низ целата земја

sneg

Поврзани вести

Утре ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од снег, на некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег, а на крајниот југоисток само од дожд, најавуваат метеоролозите. 

Врнежите во западните и јужните делови ќе бидат пообилни, па одредени места ќе достигнат и до над 20 литри на метар квадратен.

Во поголемиот дел од земјата ќе се формира нова снежна покривка, позначителна ќе биде во западните делови. Престанување на врнежите се очекува во среда претпладне.

Утре температурите ќе се движат од минус два степени во Маврово до пет степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со дневна температура до третиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести