сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Подгответе слатки од банана

Се што ви е потребно се банани, малку јогурт, чоколадни трошки, ореви, мусли...Можете да ставите лешничиња или пак да ги направите со течна чоколада, се зависи од вашата желба.

uu

Последни вести

Наместо калоричните чоколатца и грицки денеска подговете нешто интересно, слатко и пред се здраво за вашите деца.

Се што ви е потребно се банани, малку јогурт, чоколадни трошки, ореви, мусли…Можете да ставите лешничиња или пак да ги направите со течна чоколада, се зависи од вашата желба.

Излупете ги бананите и пресечите ги на половина. Стапчето за сладолед прободете го во центарот на секоја половинка банана. Натопете ги бананите во јогурт и ставете ги на хартија. Додадете чоколадни трошки, сечкани ореви или мусли преку бананите. Измешајте ги вкусовите, па одреден број нека бидат само со чоколадни трошки, а други во комбинација од вкусови. Готовите банани ставете го во фрижидер на два часа и извадете ги кога ќе биде време за јадење.

Најчитани вести