вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Подгответе вкусен пица колач

pica

Поврзани вести

Доколку ви е здодеано од класичната пица, еве ви еден интересен и иновативен рецепт за пица колач.

Потребен ви е сад, за моделирање на торта, на кој што се вади дното.Потоа исечете тесто за пица користејќи го дното како модел. Ставете прво еден круг тесто. Потоа нафилувајте со сос од домат, кулен и кашкавал. Редете ги состојките како да е торта, и на врвот ставете повторно кашкавал и кулен.

1

2

3

5

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести