Магазин

Подгответе вкусен пудинг од банани

Подгответе вкусен пудинг од банани

Ќе уживате во секој залак од овој кремаст пудинг со вкус на банана и опивен мирис на ванила, а можете да го декорирате на различен начин.

Состојки:

-3 јајца;

– филџан шеќер;

– филџан млеко;

– 3 банани;

– една лажичка екстракт од ванила.

Подготовка

Ги матите јајцата, додавате шеќер, млеко и екстракт од ванила и матете додека не добиете изедначена смеса. Додадете ситно исецкани банани. Смесата ја варите на пареа се додека пудингот не се згусне.