четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Подготвувале терористички напади: Уапсени членови на „Десниот сектор“ на Крим

Официјални претставници на руската Федерална служа за безбедност во република Крим привеле членови на украинската организација „Десен сектор“ кои планирале терористички напади.

krim-avto

Поврзани вести

Официјални претставници на руската Федерална служа за безбедност во република Крим привеле членови на украинската организација „Десен сектор“ кои планирале терористички напади.

„Оваа група планирала терористички напади во градовите Симферопол, Јалта и Севастопол, а потоа да уништи неколку објекти, железнички мостови и електрични водови“, рекол изворот од Федералната служба за безбедност, пренесе Итар тас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести