сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Поднесени две кривични пријави за кражба на дрва во Велгошти

drva[2]

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Б.(48) и М.Б.(20) двајцата од село Велгошти, охридското поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело “кражба“.

На 14.10.2014 година во атарот на селото Велгошти, пријавените се затекнати во нелегален транспорт на 1,2 метри просторни буково огревно дрво во сурова-свежа состојба.

Пријавените транспортот го вршеле на локалниот пат со патничко возило “џип Нисан Патрол“ без регистарски ознаки управувано од првопријавениот, без претходно да обезбедат одобрение за сеча и транспорт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести