петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Поднесени вкупно 41.817 барања за отпис на долгови

2

Поврзани вести

Вкупно 41.817 барања за отпис на долг се поднесени до вчера кога и заврши рокот во кој граѓаните можеа да аплицираат, истакна министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов.

-Очекуваме првите решенија од страна на Комисијата за еднократен отпис на долговите да се издадат кон крајот на овој месец, истакна Спасов.

Тој додаде дека граѓаните најчесто барале отпис на долговите од потрошувачки кредити, струја, радиодифузна такса и неплатени долгови за топлинска енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести