четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Подолски: Аргентина заслужи победа

lukas-500

Поврзани вести

Фудбалскиот репрезентативец на Германија Лукас Подолски, изјави дека првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Франција, против селекцијата на Шкотска ќе биде интересен.

Членот на Арсенал нагласува дека националниот состав на Аргентина заслужил да победи во дуелот во Дизелдорф.

„Гаучосите“ успеаја да слават победа со 4:2 во дуелот на селекциите кои се натпреваруваа и за насловот во Бразил, на Светското фудбалско првенство.

„Овој дуел беше добар. Аргентина 5 пати шутираше и постигна четири погодоци, ние од 15 реализиравме два обида. Во одличен натпревар, потребна е среќа“, вели Подолски.

Како и да е, фудбалерот на „Топџиите“ ветува подобро издание на тимот против Шкотланѓаните.

„Ќе биде интересно. Репрезентациите како Шкотска и како Ирците се квалитетни на домашен терен, со тоа што нашата цел е победа, успехот е важен“, заклучи Подолски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести