вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Подолски сака германската колонија да биде збогатена со Кедира

PODOLSKI SAKA KEDIRA

Поврзани вести

Германскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Лукас Подолски, откри дека ќе биде пресреќен доколку во новата клупска сезона соработува со репрезентативниот колега од редовите на Реал (М), Сами Кедира.

Одличниот играч за врска веќе подолг временски период важи за голема желба на менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, но популарните “топчии” не можат да му го исполнат главното барање да има неделна плата од 250 илјади евра.

“Нема потреба од некакво убедување, не треба да го убедувам да се пресели на “Емирати”. Сами знае дека ќе му биде многу забавно ако се пресели во редовите на Арсенал. Знае дека ќе ужива со мене, со Озил и Мертесакер. Убаво ни беше за време на Мундијалот во Бразил, уживавме во секој момент поминат заедно. Ќе бидам пресреќен доколку се пресели во Лондон, изјави Подолски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести