петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Подрачјето на Демир Хисар најпогодено од невремето

dozzzzzd

Последни вести

Подрачјето на Демир Хисар е најпогодено од невремето со интензивен пороен дожд, засилен ветер, чести грмежи и град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Според податоците од радарските центри, позначителна нестабилна облачна маса се уште навлегува од југ, од подрачјето на Битола и Преспа при што е зафатено  поголемо подрачје од југозападниот дел од земјава.

Најчитани вести