„Поенд“: Има поврзаност меѓу браќата Куаши и убиецот од Монруж

47

Убиецот на полицајка во Монруж, чиј идентитет е откриен денеска од полицијата, има поврзаност со браќата Шариф и Саид Куаши, што стојат зад терористичкиот напад на сатиричниот неделник „Шарли ебдо“.

Весникот „Поенд“ тврди дека убијецот од Монруж и браќата Куаши се членови од истиот џихадистички огранок „Бит-Шомонд“.

Француските власти досега тврдеа дека не постојат врски меѓу двата напади.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.