сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Поетско – музичка средба со Јовица Илиќ

На 28 декември 2016 година, во мултимедијалниот културен центар „Матица Ексклузив“ во Скопје, во 14:00 часот ќе се одржи поетско – музичка средба со современиот македонски поет и кантавтор Јовица Илиќ на која ќе бидат преставени неговата поетска книга „Легитимна опсесија“, и кантавторското ЦД „Разоружена страст“.

поетот

Поврзани вести

За книгата ќе зборува поетот Борче Панов.

Јовица Илиќ е поет и кантавтор. Автор е на неколку поетски книги, живее и работи во Радовиш.

Најчитани вести