петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 26

Поевтинува дизелот

Поевтинува дизелот

Горивата поевтинуваат за еден денар

Поевтинува дизелот

Поврзани вести

Поевтинува дизелот.Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ  поевтинуваат за еден денар, а цената на бензините останува непроменета.

Поевтинува дизелот

Поевтинува дизелот

Според Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на дизелот ќе изнесува 48,50 денари за литар, а на екстра лесното масло за домаќиснтво 37,50 денари.

Се намалува и цената на мазутот и ќе изнесува 19,2 денари за килограм.

Просечната цена на сурова нафта на светскиот пазар во изминатите 14 дена изнесуваше 42,8 долари за барел, а курсот на денарот во однос на доларот 57,7 денари за долар.

Најчитани вести