вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Поевтинуваат бензините и дизелот

bbbenzinnn

Поврзани вести

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулторната комисија за енергетика.

Според најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалва за 1,5 денари по литар и од полноќ, овие бензини на пумпите ширум Македонија ќе се точат за 78,5 односно 80 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V)поевтинува за половина денар и еден литар ќе се точи за 67,5 денари. Половина денар ќе биде поевтина и нафтата за домачинство чија цена од полноќ ќе изнесува 56 дденари за литар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести