петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Поевтинуваат бензините и дизелот

Овие цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.

mkd-46678

Последни вести

Дизелот поевтинува 0,5 денари, додека бензинот денар односно денар ипол по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

 

benzin

Со тоа, литар на ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува за еден денар и ќе се точи по 80 денари, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) по 67 денари за литар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за 1,5 денари по литар и ќе се продава по 81,5 денари.

Овие цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести